Taksi ücretini ödemediği anlar gündem olan kadın gözaltına alındı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Acıbadem Mahallesi’ne yolculuk yaparak taksiden inen kadın yolcunun, ücretini ödemeden uzaklaşmaya çalıştığına ilişkin sosyal medyada paylaşılan görüntüler üzerine harekete geçti.

Yapılan incelemede, kimliği belirlenen J.S.S’nin yolculuk yaptıktan sonra 285 lira tutarındaki ulaşım bedelini kredi kartıyla ödemek istediği, araçtaki pos makinesinde yaşanan sorun nedeniyle taksi sürücüsü Ahmet Hakan Dinçer’den IBAN numarası istediği belirlendi.

Daha sonra araçtan inen J.S.S’nin ödemeyi annesinin yapacağını belirttiği, taksi sürücüsünün ise buna olumsuz yanıt vermesinin ardından ikili arasında tartışma çıktığı öğrenildi.

Olayın ardından polis ekiplerince gözaltına alınan ve hakkında “güveni kötüye kullanma” ve “kasten yaralama” suçlarından işlem başlatılan J.S.S, adliyeye sevk edildi.

OLAY

İnternette viral olan videoda, bir yandan da taksi sürücüsüne vuran kadın, kendisini cep telefonu kamerasıyla çeken taksiciyi videoya aldı. Evinin kapısına gelen kadın, “Burası benim evim, buraya giremezsin” diyerek kapıyı kapatmaya çalıştı ve bir yandan da taksiciye vurmaya devam etti.

“BENİ DÖVÜYOR” DEDİ

Videoyu silmesi karşılığında ücreti ödeyeceğini söyleyen yolcu, bir yandan da tekmeler savurup bağırmaya devam etti. Çevreden geçenler olaya müdahale ederek sakinleştirmeye çalıştıysa da başarılı olamadı. Öfkeli kadın, taksiciye ağır küfürler etmeye başladı. Taksici, kendisine saldıran yolcuya karşı bir şey yapmazken, “beni dövüyor” iftirasına uğradı. Tarafların arasındaki tartışmanın nasıl bittiği bilinmezken yaşanan o anlardan geriye bu görüntüler kaldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x