Oppo Reno 12, özel Sony kamerasıyla gelebilir

Oppo‘nun Reno 11 serisinin son üyesi olarak düşünülen Reno 11F, yakın zamanda global pazarda satışa sunuldu. Şimdi ise markanın odak noktası, bu yılın Haziran ayında piyasaya sürülmesi beklenen Reno 12 serisi üzerinde. Geçtiğimiz hafta, Reno 12 serisinin içerisinde yer alacak çipset hakkında bazı bilgiler paylaşılmıştı. Şimdiyse yeni bir sızıntı, serinin kamera özelliklerine dair önemli detayları gün yüzüne çıkardı.

Sızıntıya göre, Reno 12 serisi özel bir Sony kamera lensi ile gelecek, bu da fotoğrafçılık kapasitelerinde önemli iyileştirmeler olabileceğine işaret ediyor. Kameranın tam olarak hangi yenilikleri getireceği henüz net olmasa da, önceki modellere kıyasla görüntü kalitesinde değişiklikler olabileceği speküle ediliyor.

Oppo Reno 12, özel Sony kamerasıyla gelebilir

Reno 12’nin teknik özellikleri arasında, MediaTek MTK 24M işlemci, 12GB RAM ve 256GB depolama alanının yer aldığı belirtiliyor. 6.7 inç FHD 120Hz OLED ekrana sahip olması ve dört tarafı kavisli cam arka yüzeye sahip bir tasarımı barındırması bekleniyor. Kamera kurulumunun, 50MP OIS + 8MP çift arka kamera ve 50MP selfie kamerasından oluşabileceği, ayrıca 5000mAh batarya ve 67W hızlı şarj desteğine sahip olacağı öngörülüyor.

Reno 12 Pro modeli içinse, MediaTek Dimensity 9200 çipset kullanılacağı ve böylece daha önceki Snapdragon tahminlerinden bir ayrılık olacağı sızdırıldı. Pro modeli, standart modelle aynı ekranı ve tasarım özelliklerini paylaşabilir ancak 50MP (2x optik zoom) + 8MP çift arka kamera kurulumu ve 50MP otomatik odaklamalı selfie kamerası gibi daha gelişmiş özellikler içerebilir. Pro modelinin de 5000mAh batarya ve 67W hızlı şarj desteğine sahip olması bekleniyor.

Bu sızıntılar, Oppo’nun fotoğrafçılık ve tasarım konusunda kullanıcı deneyimini daha da ileriye taşıma niyetini gösteriyor. Reno serisinin yeni üyeleri, teknoloji tutkunlarını ve fotoğraf meraklılarını heyecanlandıracak gibi görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir