Behzat Ç karakteriyle sevilen CHP Etimesgut adayı Erdal Beşikçioğlu’ndan genç seçmeniyle eğlenceli poz

CHP Etimesgut Belediye Başkan Adayı Erdal Beşikçioğlu, hayranı ve seçmeni olan bir genç kızla fotoğraf çektirdi. Koluna girmesi için genç kıza uzatan ve birlikte eğlenceli bir poz veren Beşikçioğlu’nun yaklaşımı takdir topladı. Genç kız o anları “Bizim belediye başkanımız şaka mı” sözleriyle paylaştı. Birlikte gülümseyerek ve kol kola girerek poz verdikleri anlar sosyal medyada da gündem oldu. O anlara “Kıskandım.” şeklinde yorumlar yapıldı.

Beşikçioğlu neden aday olduğu sorusuna “Bunun bir sorumluluk olduğunu düşünüyorum. Ben rant bilmem, imar bilmem. Ama bildiğim bir şey var. O da insanın kalbine giden yolu biliyorum. Sanatçı insanın kalbine giden yolu bilir” diye cevap vermişti. Neden Etismesgut’tan aday olduğu konusundaki sorusuna aldığı yanıtı ise “Çünkü sana Etimesgut’ta gereksinim var dedi. Oradaki yaş skalası, tüm profilleri çıkarıp önüme koydular, büyün grafikleriyle. Dediler ki burası kültür ve sanatın doğan güneşi olmak zorunda. Çünkü oradaki yapılaşma kendi içinde çok genç aile olan bir kitli. Bunların kendi içinde sosyal etkinlikleri maalesef yok. Ankara merkeze çok uzak bir ilçe, ordaki arkadaşım beni izlemek için ta merkeze geliyor. Ben de ‘tamam anladım’ diyerek ‘ben oraya gideceğim’ dedim.” şeklinde anlatmıştı.

ERDAL BEŞİKÇİOĞLU KİMDİR

5 Ocak 1970 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. Ortaöğrenimini İzmir Özel Türk Koleji’nde tamamladı. İzmir Narlıdere Mehmet Seyfi Eraltay Lisesi’nden mezun oldu. 1989 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’na girdi. Konservatuvar eğitimi sırasında İngiliz tiyatro yönetmeni William Gaskill’in “yaratıcı drama” üzerine atölye çalışmalarına katıldı. 1993 yılında mezun oldu ve aynı yıl Devlet Tiyatroları’nda oyuncu olarak göreve başladı.

1995–96 sezonunda Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’nda Müdür Vekili olarak görev aldı.2015 yılında Ankara Devlet Tiyatrosu’ndan emekli oldu. Tatlı Hayat, Köprü, Ayrılık, ES-ES, Leyla ile Mecnun, 46 Yok Olan, Adı Efsane, Kağıt ev Hakim gibi sayısız projede rol aldı. Beşikçioğlu en geniş tanınırlığını kendisiyle özdeşleşen Behzat Ç karakteriyle elde etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x