Öğrenciler yeniden okula koştu

Öğrenciler bu ara tatilde hem dini hem de milli bayram coşkusunu da bir arada yaşadı. Pek çok okulda pazar gününe denk gelmesi nedeniyle 23 Nisan kutlamaları bu hafta içine yayıldı. İstanbul’da bin 300 öğrencinin eğitim öğretim gördüğü Beşiktaş Şair Nedim Ortaokulu’nda okulların yeniden açıldığı ilk sabah öğrenciler okul bahçesinde sıra olduktan sonra saygı duruşunda bulundu ve ardından hep birlikte İstiklal Marşı’nı okudu. Bahar dönemi ara tatilinin ardından sıralara dönen çocuklar tatilin nasıl geçtiğini şöyle anlattı:

BAYRAMIN EN GÜZEL YANI HARÇLIKLARDI

Mina Demirci (8’inci sınıf): Tatil güzeldi ama dershane günde 500 soru çözmemi gerektiren bir program vermişti. Büyük kısmını tamamladım. İnkılap dersinde zorlanıyorum soru çözdükçe düzelir belki. Tatilde İstanbul’da aile büyükleriyle ve arkadaşlarımlaydım. Ramazan Bayramı’nda el öperek topladığım harçlıkları 23 Nisan’da alışveriş yapıp arkadaşlarımla gezerek harcadım.

Berra Öztel (8’inci sınıf): Tatilde test çözmek için güzel bir zaman ayırdım kendime çünkü sınava çok az zaman kaldı. Matematik ve fen bilgisi dersine önem veriyorum. Beşiktaş Anadolu Lisesi’ni hedefliyorum. Bayramda Edirne’de akrabalarımın yanındaydım. Onları görmek bana çok iyi geldi.

Atahan Özgün (6’ncı sınıf): Tatil çok güzel geçti eğlenceliydi. Ders çalışmaktan arta kalan zamanlarda en sevdiğim şeylerden biri olan orman yürüyüşü yaptım. Bayramda el öptüm, para topladım. Tatilin bir bölümünü de oyun oynayarak geçirdim. Arkadaşlarımı derslerden daha çok özledim.

Alper Taylan Özden (6’ncı sınıf): Tatilde akrabalarımız bize geldi ben bir yere gitmedim. Arkadaşlarıma diyaloğum hiç kopmadı. Fen dersinde biraz zorlandığım için eksiklerimi kapatmaya çabaladım.

Dilan Kutanç (7’nci sınıf): Tatilim gayet güzel geçti. Ailemle bayram için alışveriş yaptık. Diğer zamanlarda matematik için çalıştım.

Meryem İrem Akkaşoğlu (7’nci sınıf): Tatilde genellikle Anadolu Yakası’ndaydım. Üsküdar ve Çengelköy’ü gezdim. Beylerbeyi çok güzeldi. Teyzemi ve kuzenlerimiz ziyaret ettim onların bayramlarını kutladım. Bolca bayram harçlığı topladım bin lirayı geçti. İkizimden daha çok harçlık topladım.

Merve Akkaşoğlu (7’nci sınıf): Tatilde yabancı dilimi geliştirmek için İngilizce film izledim. Epey test çözüp konu çalıştım. Okuldan uzak kaldığımız süre boyunca ikizimle güzel vakit geçirdim. 23 Nisan sakin geçti ancak okulumuzda yarın tören düzenlenecek.

Masal Aygün (7’nci sınıf): Tatilde el öpüp güzel harçlık topladım. Akrabalarımı görünce mutlu oldum. 23 Nisan babamın doğum günüydü, dışarıda yemek yedik o gün çok eğlendim. Tatil biraz hızlı geçti biraz da yorgundum pek dinlenemedim.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir