Erkan Baş’tan Akbelen’e destek: Direnişçileri ziyaret etti, ağaçların katledildiği alanı inceledi

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, Akbelen’i ziyaret etti. Baş, İkizköylülerle birlikte katledilen ormandaki yasaklı kesim bölgesine girdi. Baş ve yaşam savucuları bölgede detaylı tespitler yaptı ve görüntü aldı. Nöbet alanına dönen Baş ve direnişçiler, tespitlerini yaşam savunucularıyla paylaştı.

Direnişçilerle buluşmasında yaptığı konuşmada, Akbelen direnişine emek veren herkese teşekkür ederek başlayan Erkan Baş, “Sadece kendi toprağınız, kendi ormanınız, kendi doğanız için değil, bence Türkiye’deki ve hatta dünyadaki bütün insanlar için büyük bir direniş sergiliyorsunuz” dedi.

“Burayı teslim etmeyeceğiz”

İkizköy Direnişçisi Nejla Işık ise “Alanın her yerini yürüyerek gezdik. 740 dönümlük arazinin büyük bir bölümü kesilmiş, katledilmiş, zeytinliklerin dalları kırılmış, içlerinden yol açılmış, ormanın her yerinden yol açılmış. Orada Zeytin Yasası ya da hiçbir hukuk işlemiyor.  Her yer jiletli telle çevrilmiş durumda. Kırıcı çalışıyor, kaya kırma işlemi yapılıyor. Öte yandan Akbelen’de halen yaşam devam ediyor. Toprağı duruyor, içindeki hayıtlar çiçek açmış duruyor, çamlar, fideler duruyor. Biz burayı teslim etmeyeceğiz. Bu nöbet, bu direniş devam edecek. Erkan Başkan’a teşekkür ediyorum. Onunla birlikte alanı gezdik. Mecliste de sesimizi duyurmayı sürdürecek” diye konuştu.

Muğla programında ilk olarak Akbelen’i ziyaret eden, orada köylülerle ve yaşam savunucularıyla bir araya gelen Erkan Baş, sonrasında Türkiye İşçi Partisi’nin Datça ve Marmaris’teki ilçe binalarının açılışını gerçekleştirdi. Baş, 6 Eylül Çarşamba günü saat 19:00’da Köyceğiz Halk Buluşması’na katılacak.

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x