Efsane Santrafor Samuel Eto’o’ya Şike Soruşturması…

Bir dönem Türkiye’de de forma giyen aynı zamamda Barcelona ile İnter’in efsanevi forveti Samuel Eto’o şu an ülkesi Kamerun’nun Futbol Federasyonu Başkanı. Kamerun polisi, Eto’o hakkında şike iddialarıyla nedeniyle Kamerun polisi tarafından soruşturma başlatıldı.

Soruşturmanın parçası olarak, Victoria United adlı futbol kulübünün 1. Lig’e çıkması için 2. Lig maçlarına müdahale ettiği iddialarını araştırıyor.

1.Lig’e çıkma sözü verdi iddiası

Camfoot’un bildirdiği habere göre; eski ünlü futbolcu ve yönetici Samuel Eto’o’nun, Victoria United’a 1. Lig’e yükselme sözü verdiği öne sürüldü. Ancak bu söylentilerle birlikte, Eto’o’nun 2. Lig’deki bazı kritik maçlara müdahale ettiği iddiaları da ortaya atıldı.

Eto’o ve Victoria United Başkanı Valentine Nkwain, bu iddiaları kesin bir dille yalanladılar. Şu anda 1. Lig’de mücadele eden Victoria United Kulübü ve Samuel Eto’o hakkında başlatılan soruşturma, ‘görevi kötüye kullanma ve yolsuzluk’ iddialarına yoğunlaşıyor. Futbol camiası, bu iddiaların sonuçlarını merakla bekliyor.

İŞTE İDDİA EDİLEN O KONUŞMA!

Ortaya atılan kayıtta Eto’o ve Nkwain’in şu konuşmayı yaptığı iddia ediliyor:

Nkwain: “Yapabileceğimiz şeyler var ama çok dikkatli olmalısın kardeşim.”

Samuel Eto’o: “Merak etmeyin, size üç puanınızı vereceğiz. Victoria birinci lige çıkmalı. Burası bizim federasyonumuz. Victoria United 1. Lig’e yükselecek.”

42 yaşındaki efsane futbolcu, Aralık 2021 yılından beri Kamerun Futbol Federasyonu Başkanı olarak görev yapıyor. Eto’o bir dönem Süper Lig’de Antalspor forması giymişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x