Diyarbakır’ın Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, Anadolu Ajansının (AA) ‘Yılın Kareleri’ oylamasına katıldı. Beşikci, 5 kategoride oylamaya sunulan 147 fotoğrafı inceledi ve ‘Deprem: Umut’ kategorisinde Aydın Arik’in ‘Ha gayret’, ‘Gazze: Kanıt’ kategorisinde Mohammad Fayq’ın ‘Toplu Mezar’, ‘Çevre-Yaşam’ kategorisinde Hussin Ali’nin ‘Balondan hayaller’, ‘Haber’ kategorisinde Ali Atmaca’nın ‘İstikbal Göklerde’ adlı fotoğrafına oy verdi. Beşikci, oylamanın ardından yaptığı değerlendirmede, tüm kategorilerde yer alan fotoğrafların birbirinden değerli ve anlamlı olduğunu belirtti.